UEFA Cup first round second leg results on Thursday:
At Bucharest
Steaua Bucarest (Rom) 1 (Raducanu 12) St-Gallen (Swi) 1 (Guido 59)
St Gallen win 3-2 on aggregate
At Prague
Slavia Prague (Cze) 1 (Petrous 89) Servette Geneva (Swi) 1 (Oruma 13)
Servette win 2-1 on aggregate
At Salonika, Greece
PAOK Salonika (Gre) 4 Karnten (Aut) 0
PAOK win 4-0 on aggregate
At Enschede, Netherlands
FC Twente (Ned) 2 (Kollmann 70, Booth 71) KP Warsaw (Pol) 0
Twente win 4-1 on aggregate
At Halmstad, Sweden
Halmstad (Swe) 1 (Arvidsson 23) Genclerbirligi (Tur) 0
Halmstad win 2-1 on aggregate
At Sofia
Levski Sofia (Bul) 0 Chelsea (Eng) 2 (Terry 33, Gudjohnsen 45)
Chelsea win 5-0 on aggregate
At Stavanger, Norway
Stavanger (Nor) 2 (Sanne 1, Nevland 18) Kilmarnock (Sco) 0
Stavanger win 3-0 on aggregate
At Moscow
Torpedo Moscow (Rus) 1 (Vyazmikin 66) Ipswich (Eng) 2 (George 47, Stewart 54-pen)
Ipswich win 3-2 on aggregate
At Helsingborg, Sweden
Helsingborg (Swe) 1 (Alvaro Santos 3) Odds BK (Nor) 1 (Fevang 43)
Helsingborg win on away goals after match ended 3-3 on aggregate
At Helsinki
Helsinki (Fin) 0 Parma (Ita) 2 (Marchionni 80, Bonazzoli 90)
Parma win 3-0 on aggregate
At Belgrade
Red Star Belgrade (Yug) 0 CSKA Kiev (Ukr) 0
CSKA Kiev win 3-2 on aggregate
At Silkeborg, Denmark
Silkeborg (Den) 1 (M. Larsen 38-pen) Real Zaragoza (Spa) 2 (Gonzales Yordi 25, Jamelli 89)
Real Zaragoza win 5-1 on aggregate
At Sedan, France
Sedan (Fra) 3 (N'Diaye 30, Brogno 53 55) Pribram (Cze) 1 (Siegl 49)
Pribram win 5-3 on aggregate
At Zurich
Grasshopper Zurich (Swi) 3 (Baturina 18, Chapuisat 21, Morales 87) Dynamo Bucarest (Rom) 1 (Mihalcea 52-pen)
Grasshopper win 6-2 on aggregate
At Graz, Austria
Sturm Graz (Aut) 3 (Bazina 4, Brunmayr 20, Akwuegbu 38) Utrecht 3 (Ned) (Kuijt 47, Zwaanswijk 55, Jochemsen 68)
Utrecht win 6-3 on aggregate
At Debrecen, Hungary
Debrecen (Hun) 3 (Plokai 43, Kerekes 58, 66) Bordeaux (Fra) 1 (Pauleta 80)
Bordeaux win 6-4 on aggregate
At Donetsk, Ukraine
Shakhtar Donetsk (Ukr) 2 (Zubov 31, Vorobei 52) CSKA Sofia (Bul) 1 (Deyanov
CSKA Sofia win 4-2 on aggregate
At Valetta
Birkirkara (Mlt) 0 Dynamo Moscow (Rus) 0
Dynamo Moscow win 1-0 on aggregate
At Bratislava, Slovakia
Slovan Bratislava (Svk) 1 (Mojic 22) Slovan Liberec (Cze) 0
Slovan Liberec win 2-1 on aggregate
At Lovech, Bulgaria
Litex Lovech (Bul) 3 (Jankovic 42, 44, Petrov 85) Inter Bratislava (Svk) 0
Litex win 3-1 on aggregate
At Berlin
Union Berlin (Ger) 3 (Djurkovic 36, Chifon 43, Koilow 90) Haka Valkeakoski (Fin) 0p
Union Berlin win 4-1 on aggregate
At Osijek, Croatia
Osijek (Cro) 1 (Vuka 64) Gorica (Slo) 0
Osijek win 3-1 on aggregate
At Belgrade
Obilic (Yug) 2 (Vujosevic 32, 47) FC Copenhagen (Den) 2 (Fernandez 75, 85)
FC Copenhagen win 4-2 on aggregate
At Brasov, Romania
Brasov (Rom) 0 Inter Milan (Ita) 3 (Ventola 14, 79, Guglielminpietro 36)
Inter Milan win 6-0 on aggregate
At Krakow, Poland
Wisla Krakow (Pol) 1 (Frankowski 22) Hajduk Split (Cro) 0
Wisla Krakow win 3-2 on aggregate
At Ruzomberok, Slovakia
Ruzomberok (Svk) 1 (Oravec 55) Troyes (Fra) 0
Troyes win 6-2 on aggregate